GİRİŞ
ÇIKIŞ
YETİŞKİN
- +
ÇOCUK
- +
REZERVASYON YAP REZERVASYON
REZERVASYON

KULLANIM ŞART VE KOŞULLARI

LÜTFEN, BU WEB SİTESİNDE YAYINLANAN HİZMETLERİ KULLANMADAN ÖNCE, SİTENİN KULLANIM HÜKÜM VE KOŞULLARINI DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

Bu site Kullanım Hüküm ve Koşullarının ("Hüküm ve Koşullar") yayınlandığı web sitesini, mobil uygulamayı veya platformu ("Site") kullanarak, bu hüküm ve koşulları ve 10 Karaköy Gizlilik Politikasını ("Gizlilik Politikası") kabul ettiğinizi belirtmiş olursunuz. Bu Hüküm ve Koşulları ve Gizlilik Politikasını onaylamıyorsanız, bu siteyi kullanmayınız.

Bu sitenin sahibi ve işletmecisi NE SA Grup Turizm Yatırımları Anonim Şirketi merkez ofis adresi Suadiye Mah. Bağdat Cad. Cemal Apt Blok No: 393 İç Kapı No: 12 Kadıköy / İstanbul (Tel: +90 212 703 33 33) ("10 Karaköy") dür.

10 Karaköy, işbu Hüküm ve Koşullarda dilediği zaman değişiklik yapabilir. Bu durumda, önceki Hüküm ve Koşullar otomatik olarak, sizin için derhal yürürlüğe girecek olan, bu siteyi kullanımınızı yöneten ve Hüküm ve Koşulların en üstünde belirtilen son güncellenme tarihini taşıyan yeni bir sürümle değiştirilecektir. Kullanıcının olası değişiklikler ve güncellemeler hakkında bilgi almak için Hüküm ve Koşullara düzenli olarak başvurması tavsiye edilir. Bu siteyi kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz ve yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere uyacağınız anlamına gelir. Bu sitede bulunan materyaller, telif hakkı ve uluslararası anlaşmalar dahil olmak üzere yasalar tarafından korunmaktadır. Otel rezervasyonları için ek hüküm ve koşullar geçerlidir.

SİTENİN KULLANIMI

Bu siteyi 18 yaşın üzerindeyseniz ve bağlayıcı anlaşmalar yapabiliyorsanız kullanabilirsiniz. Bu site reşit olmayanlar tarafından kullanılamaz, bu nedenle siteyi kullanarak en az 18 yaşında olduğunuzu onaylamış olursunuz. Bu sitedeki tüm bilgi ve materyaller sadece bilgilendirme amacıyla düzenlenmiştir.

KULLANIM KISITLAMALARI

Bu sitedeki metinler, grafikler, resimler, fotoğraflar, görüntüler, ticari markalar, ticari isimler, hizmet markaları, logolar, 10 Karaköy lisansörlerinden elde edilen bilgi ve materyaller gibi içeriğin ("İçerik") telif hakları saklıdır. İçeriğin hakkı 10 Karaköy’e aittir. İçeriğin bu Hüküm ve Koşullarda belirtilmeyen her türlü kullanımı bu Hüküm ve Koşulların ihlali anlamına gelir ve telif hakkı ve diğer yasaları ihlal edebilir. Sitede yer alan ögelerin kullanımı için özel kurallar olabilir, ögeler site içerisinde farklı yerlerde bulunabilir ve bu durum Atıf Şartları ve Koşulları'nın düzenlemesinde yer alır. İçeriğin başka bir web sitesinde ve ağ tabanlı bir bilgisayar ortamında herhangi bir amaçla kullanılması yasaktır. Burada açıkça devredilmeyen tüm haklar 10 Karaköy ve bunların lisans sahiplerine aittir. İçeriği kullanma izniniz, bu Hüküm ve Koşullarda belirtilen şartlardan herhangi birini ihlal etmeniz halinde otomatik olarak ve derhal sona erer. Bu durumda, içeriğin herhangi bir bölümünden yaptığınız tüm kopyalar derhal imha edilmelidir.

Sitede yer alan herhangi bir içeriğin 10 Karaköy’ün yazılı izni olmaksızın başka bir sunucuda paylaşılması ve yansıtılması yasaktır. Bu sitenin gerek ilgili Hüküm ve Koşullara gerekse ilgili yasa ve yönetmeliklere aykırı olarak kullanılması yasaktır. Siteye zarar verecek, sitenin kapasitesini zorlayarak devre dışı kalmasına neden olacak, bozulmasına yol açacak ve nihayet sitenin bir başkası tarafından kullanılmasına veya yararlanılmasına imkân verecek şekilde kullanılması yasaktır. Şifre ele geçirme, hackleme ve diğer yöntemler gibi siteye yetkisiz erişim sağlamaya çalışmak yasaktır. 10, kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir zamanda, önceden haber vermeksizin, herhangi bir sebep göstermeksizin sitenin tamamına veya bir kısmına erişiminize son verme hakkını kullanabilir. Bu şartlar kullanıcılar tarafından okunmuş ve anlaşılmış olduğu kabul edilir.

FİKRİ HAKLAR

10 Karaköy, site kullanıcılarının düşünce ve yorumlarını okumaktan mutluluk duyar ve bu nedenle sitedeki ürün ve hizmetlerimizle ilgili yorumlarını memnuniyetle karşılar. Ancak, sizlerin bu yaratıcı yorum ve düşünceleriyle aynı veya benzer fikirler üzerinde çalışan veya çalışıyor olabilecek, konusunda uzman, yetenekli personel ve personel danışmanları istihdam ettiğimiz için, şirketimiz bünyesinde yapılan talepler dışında, site kullanıcılarının yaratıcı fikir, öneri veya materyallerini kabul etmemiz veya dikkate almamız mümkün değildir. Ancak onlardan da bu yaratıcı fikirleri bekliyoruz. Nihayetinde böyle bir duruma izin verirsek, alanında uzman olan ve bu konuda çalışan arkadaşlarımızın geliştirdiği projeler dışarıdan gelenler tarafından kopyalanabilir ya da benzetilebilir. Bu şekilde ileride oluşabilecek olası bir yanlış anlaşılmanın ve hukuki sorunun önüne geçmiş olduğumuzu düşünüyoruz. Ancak bizden gelecek bir çağrı veya talep ile bize bazı özel materyaller veya yaratıcı öneriler sunmanız halinde 10 Karaköy’de kullanılmak üzere telifsiz, daimî, geri alınamaz ve benzersiz bir lisans otomatik olarak verilmiş olacaktır. 10 Karaköy, bu şekilde oluşturulan gönderileri, basında veya herhangi bir ortam, biçim, format ve forumda kullanma, çoğaltma, bunlara dayanarak başka çalışmalar yapma, düzenleme, yayınlama, düzeltme ve tercüme etme, dağıtma ve kullanma hakkını saklı tutar.

10 Karaköy, gelen gönderileri gizli olmayan bilgi ve belgeler olarak değerlendirebilir ve bu tür bilgi ve belgelerin kullanımından sorumlu tutulamaz. Belirtilen örneklerle sınırlı olmamakla birlikte, 10 Karaköy’ün gelen gönderileri amacı ne olursa olsun sınırsız kullanma hakkı, bu gönderilerle ilgili olarak üçüncü kişilere ödeme yapma, bildirimde bulunma vb. yükümlülüğü bulunmamaktadır.

KULLANICI İLETİŞİMİ

10 Karaköy’e gönderdiğiniz tüm kişisel bilgiler Gizlilik Politikamıza tabidir. İşbu Hüküm ve Koşullar ile Gizlilik Politikamız arasında herhangi bir uyumsuzluk olması halinde Gizlilik Politikamız geçerli olacaktır.

Yukarıda belirtilen Fikri paylaşımlarınız haricinde, 10 Karaköy, sizlere sunmuş olduğumuz sosyal ağ araçları üzerinden tarafınıza göndermiş olduğumuz yorum, fotoğraf, resim, grafik, ses kaydı ve video, klip ve diğer iletişim araçları kapsamında değerlendirilebilecek içerikler üzerinde mülkiyet iddiasında bulunmamaktadır.

Yukarıda belirtilen diğer paylaşımlarınızdan farklı olarak, iletişim bilgileriniz üçüncü şahıslar tarafından hemen erişilebilir durumdadır. İletişim bilgilerinizi örneklendirmek gerekirse, sponsor firma aracılığıyla bloglarımızda veya içinde bulunduğumuz sohbet odalarında göndermiş olduğunuz yorumları belirtebiliriz. Dolaylı veya doğrudan, kısmen veya tamamen, kışkırtıcı, karalayıcı, ayrımcı, küçük düşürücü, yalan ve iftira niteliğinde, tehdit edici, müstehcen, ahlak dışı, pornografik, küfürlü, taciz edici, başkalarının gizlilik ve kişilik haklarını ihlal edici, nefret veya düşmanlık içeren, cinsiyet, ırk, renk, cinsel yönelim, ulusal köken, dini görüş veya engelliliği hedef alan, yerel, bölgesel, ulusal veya uluslararası hukuku ihlal eden veya herhangi bir tarafın hakkını ihlal eden herhangi bir iletişim ve yorum vb. paylaşmayacağınızı bildiririz.

Ayrıca; aşağıda belirtilen diğer şeylerden herhangi birini yapmayacağınızı kabul etmektesiniz: (a) bir işletmenin reklamını yapmak veya bir fiyat/ürün teklif etmek amacıyla iletişim kurmak; (b) posta zinciri veya piramit sistemi mesajları göndermek; başka bir kişinin kimliğine bürünmek veya herhangi bir şekilde birini aldatmak; (c) virüs veya diğer zararlı bilgisayar kodlarını yaymak; (d) e-posta adresi vb., bilgi edinmek veya toplamak; (e) aynı postayı birden fazla kez göndermek veya "spam göndermek" veya (f) 10 Karaköy’ün takdirine bağlı olarak başka bir kişinin siteyi veya lisans verenlerimizden, ortaklarımızdan veya müşterilerimizden herhangi birini kullanmasını veya siteden yararlanmasını kısıtlamak veya engellemek. Birine sorumluluk yükleyen veya onları herhangi bir tür tehlikeye maruz bırakan davranışlarda bulunmak.

Son olarak, yukarıda belirtilen tüm yükümlülükler dikkate alınarak, iletişim kurmanız halinde herhangi bir gizlilik durumunun söz konusu olmadığını, bahsi geçen iletişimin telif hakkının bulunmadığını ve bu hususların 10 Karaköy tarafından dağıtılabileceğini veya kullanılabileceğini kabul etmektesiniz. Bizimle paylaşmış olduğunuz iletişimin kapsadığı hususların herhangi bir mecrada kullanılması, çoğaltılması, değiştirilmesi, yayınlanması, düzenlenmesi, tercüme edilmesi, dağıtılması, icra edilmesi ve sergilenmesi için dünya çapında telifsiz, daimî, geri alınamaz nitelikte lisans verildiğini kabul ve beyan etmektesiniz.

10 Karaköy, paylaşımlarınız sonucunda yapmış olduğunuz iletişimden, sonuçlarından ve bunlara istinaden alınan her türlü aksiyondan sorumlu değildir. 10 Karaköy’ün sitede kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımların önceden seçilmesi, incelenmesi ve değerlendirilmesi konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Ancak bir kullanıcının işbu metinde belirtilen Şart ve Koşulları ihlal etmesi halinde, ihlal iddiasının tarafımıza bildirilmesi sonucunda 10 Karaköy olarak gerekli incelemeler yapılabilir ve iyi niyet çerçevesinde takdir yetkisini kullanarak söz konusu kullanıcının işlemlerini kaldırabilir. 10 Karaköy’ün söz konusu işlemlerin yerine getirilmesi veya getirilmemesi nedeniyle kullanıcılarına karşı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

10 Karaköy bazı haklarını saklı tutar: (a) Sitedeki diyalog ve türev iletişimleri kaydetmek; (b) Kullanıcıların Hüküm ve Koşullara uymadığına dair bir iddiayı araştırmak ve takdir yetkisini kullanarak ilgili konuda karar vermek; (c) Kötü niyetli, yasa dışı, saldırgan veya güncel olmayan veya bu Hüküm ve Koşullarla tutarsız olan iletişimleri kaldırmak; (d) bu Hüküm ve Koşulların veya ilgili düzenlenmiş Kanunun ihlali halinde kullanıcının Sitenin herhangi bir bölümüne veya tamamına erişimini sonlandırmak; (e) herhangi bir iletiyi izlemek, düzenlemek veya ifşa etmek; veya (f) Sitede yayınlanan herhangi bir iletiyi, söz konusu iletinin bu Hüküm ve Koşulları ihlal edip etmediğine bakılmaksızın düzenlemek veya silmek.

REZERVASYONLAR VE ÖDEMELER

Site üzerinden yapılan rezervasyon işlemlerine ait görsellerin, fiyat tekliflerinin ve indirimlerin 10 Karaköy’ün açık izni olmaksızın başka bir sitede kullanılması yasaktır. Site içerisinde yapılacak rezervasyonlar için 10 Karaköy tarafından verilen oda konaklama ücret teklifleri ve indirimler bulunabilir. Bu teklif ve indirimler 10 Karaköy güvencesi ile sunulmaktadır. Ödeme işlemleri 10 Karaköy tarafından sağlanan bir hizmet değildir, bu nedenle otel rezervasyonlarınız sırasında karşılaşabileceğiniz ödeme sorunlarından 10 Karaköy sorumlu tutulamaz.

10 Karaköy’ün site ve tesisleri haricinde; otel, konaklama ve turizm rezervasyonları için reklam, fiyat teklifi ve rezervasyon sağlayan web sitelerinde ve Turizm/Konaklama Ofislerinde verilen fiyat teklifleri, promosyonlar ve fırsatlar hakkında hiçbir garanti verilmemektedir. 10 Karaköy, yukarıda sayılan durumlarda sorumlu olmayacağını işbu Hüküm ve Koşullar kapsamında beyan eder.

PROMOSYONLAR

Sitemiz tarafından sizlere duyuracağımız tüm teklif ve promosyonlar belirtilen koşullar ile geçerli olup, belirtilen süre ve koşulların sona ermesi halinde otomatik olarak sona erer.

BU SİTEDEKİ İÇERİK "OLDUĞU GİBİ" VE AÇIK VEYA ZIMNİ HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN VE KANUN HÜKÜMLERİNİN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, 10 KARAKÖY YÖNETİMİ TARAFINDAN BELİRLİ BİR AMAÇ İÇİN SAĞLANMIŞTIR. 10 KARAKÖY, BU SİTEDE VEYA BU SİTEYİ KULLANILABİLİR KILAN SUNUCUDA VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI UNSURLAR BULUNMADIĞINI, BU SİTEDEKİ FONKSİYONLARIN KESİNTİSİZ VEYA HATASIZ OLACAĞINI, KUSURLARIN DÜZELTİLECEĞİNİ GARANTİ ETMEZ. 10 KARAKÖY BU SİTEDEKİ İÇERİĞİN KULLANIMI VEYA KULLANIM SONUCU İLE İLGİLİ VE BUNLARIN DOĞRULUĞU, KESİNLİĞİ, GÜVENİLİRLİĞİ VB. HİÇBİR GARANTİ VEYA TAAHHÜT VERMEZ. SİTEYİ KULLANMANIZIN RİSKİNİN SİZE AİT OLDUĞUNU KABUL EDERSİNİZ.

GENEL HÜKÜM

Tarafımızdan sağlanan içeriğe erişim bazı ülkeler ve bireyler için yasal olmayabilir. Bu durumda, siteye girme riski size aittir ve yargı alanınızdaki yasa ve kurallara uymak sizin sorumluluğunuzdadır.

BAĞLAYICI YASALAR

Bu Hüküm ve Koşullar, kanunlar ihtilafı hükümlerine bakılmaksızın Türk Hukukuna tabidir. 10 Karaköy ve siz, bu Hüküm ve Koşullardan kaynaklanan herhangi bir talep, dava veya anlaşmazlık ile ilgili olarak İstanbul Merkez Mahkemelerinin münhasır yargı yetkisini açıkça kabul eder ve buna rıza gösterirsiniz.

SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ

Bu Sitede 10 Karaköy tarafından veya adına yayınlanan özel bir bildirim veya feragatnamede açıkça belirtilmedikçe, Gizlilik Politikamız da dahil olmak üzere bu Hüküm ve Koşullar, 10 Karaköy’ün genel bütünlüğünü ve site ve içeriğin kullanımını yansıtmaktadır.